Zaproszenie Biskupa Płockiego na Diecezjany Dzień Młodych „Połączeni z Panamą”

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO

NA DIECEZJALNY DZIEŃ MŁODYCH „POŁĄCZENI PANAMĄ”

 

Drodzy Księża,

Dekanalni Duszpasterze Młodzieży,

Kochani Młodzi Diecezji Płockiej,

 

W dniach 22-27 stycznia 2019 r. w Panamie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. W spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą całego świata weźmie także udział 40 osób z naszej diecezji.

Razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży chcę stworzyć szansę młodzieży Diecezji Płockiej, by mogła duchowo połączyć się z Następcą Apostołów i swoimi rówieśnikami. Z tą myślą, w sobotę 26 stycznia o godz. 15:00 w hali sportowej w Łącku koło Płocka, organizujemy Diecezjalny Dzień Młodych pod hasłem „Połączeni z Panamą”. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Eucharystia, której będę przewodniczył.

Gorąco pragnę, bu księża, szczególnie dekanalni duszpasterze młodzieży, mogli wziąć udział w tym ważnym dla młodego kościoła diecezji płockiej wydarzeniu – liczę, że na moje zaproszenie odpowiecie wielkodusznie i razem z młodzieżą przyjedziecie do Łącka, by wspólnie świętować, modlić się i radośnie przeżywać naszą wiarę.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam i błogosławię w Nowym Roku, za przyczyną Matki Najświętszej – Patronki ŚDM w Panamie i św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży.

 

Płock, 8 stycznia 2019 r.

Wasz biskup Piotr

 

ZARZĄDZENIE: Zaproszenie Biskupa Płockiego należy odczytać w ramach ogłoszeń, podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę 13 stycznia 2019 r. oraz zamieścić na stronie internetowej parafii i Facebooku.

Płock, dnia 8 stycznia 2019 r.

Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny